Far, Ayna ve Plastik Ahşap Tamiri

Tüm Plastik AksamLarınız kırılmış yırtılmıs yıpranmış hepsinin tamiri ve boyası orijinal şekliyle yapılır.

Araba farı aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra uyarıcı olarak da büyük önem taşır.

 

Özellikle gece araba kullanırken farların yakılması diğer sürücüler tarafından kolayca fark edilmenizi sağlar böylece olası kazaların da önüne geçilmiş olur. Bu noktada far ayarının da doğru yapılması gerekir.

Dönemeçlerde de farların açık olmasının hayati önemi vardır. Karşıdan gelen araba görünmediği için farların kapalı olması durumunda araç hiç görünmez ve olası çarpışma riski ortaya çıkabilir. Bu nedenle araba farlarının bakımına da büyük önem vermeli, gerektiğinde camları değiştirilmelidir.

Farlar, yayalar sebebiyle sentetik maddeden oluşmaktadır. Bu malzeme daha kolay deforme olmakla beraber, yayaların, kaza esnasında yaralanmalarını aza indirger. Modern araçlardaki yeni yapılanma sebebiyle, ampul değişimi gün geçtikçe azalmaktadır. Trafik kurallarının açıklamasına göre, ampul değişimi, sürücü tarafından yapılmalıdır, fakat her yerde olduğu gibi teoriler her zaman uygulanamıyor. Söz konusu ampul değişimi tabii ki biraz el becerisi ve bilgi gerektiriyor. Ampul değişiminden sonra aksi yöndeki sürücülerin rahatsız olmaması için, yeniden far yoğunluğu ile ilgili bir ayarlama yapılmalıdır. Farlar aracın güvenliğinin önemli bir parçası olduğundan, yapılan değişiklikler, denetlenmiş ürünlerle mümkündür. Onay alınmadan yapılan değişiklikler, işletim iznini anında devre dışı bırakmaktadır. Göz alıcı far ışıkları, aksi yönden gelen araç sürücülerine rahatsızlık verir ve özellikle yağmurlu havalarda çok büyük tehlike arz eder.

Sürüş güvenliğiniz için bizi arayın
ya da bize e-mail yoluyla ulaşın!

Kaza sonucu patlamış olan airbaglerinizi 2. bir kaza esnasında
çalışabilecek bir hale getiriyoruz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Sürüş güvenliğiniz için bize ulaşın!

Yolculuk esnasındaki güvenliğinizi sağlamak için airbag, emniyet kemeri tamiri gibi hayati öneme sahip güvenlik ekipmanlarını tamir ve tedarik ediyoruz.

0
Airbag Tamiri
0
Memnun Müşteri
Menü